Про проект

Команда

Зелений офіс (ЗО) – це філософія управління організацією, що дозволяє зменшити її негативний вплив на навколишнє середовище шляхом максимального збереження ресурсів й енергії та зменшення кількості відходів.
Сталий розвиток – це такий розвиток людства, що задовольняє потреби сьогодення, не завдаючи шкоди здатності майбутніх поколінь задовольняти свої потреби.
Гру Харлем Брунтланд,
Звіт Комісії ООН з економічного розвитку
“Наше спільне майбутнє”, 1987

Як зменшити негативний вплив людства на довкілля?
«Це завдання тих,  хто стоїть при владі» – скажете ви.
«Це завдання кожного!» – відповімо ми.
У Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» ми вирішили почати з себе. Саме університети у всі часи були осередком, де визрівали принципові зміни в суспільстві. Проголошення екологічних пріоритетів та їх практична реалізація є поширеною практикою серед вищих навчальних закладів світу, проте в України наразі таких прикладів немає.

Проект «Поширення принципів «Зеленого офісу» серед українських організацій», який отримав фінансування від Британської Ради у формі гранту на період вересень, 2006 - червень, 2007, продовжує ініціативу колективу та студентів кафедри НаУКМА у напрямку зменшення університетом негативного впливу на довкілля, найяскравішою ілюстрацією якої є проект сортування відходів, розпочатий на весні 2005 року.

Проект “Зелений офіс” спрямовано на впровадження принципів сталого розвитку у стратегію Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та принципів зеленого офісу у поточну діяльність НаУКМА, а також на поширення цих принципів серед інших українських організацій.

Проект передбачає виконання наступних завдань:

• Включити концепцію ЗО до стратегічного плану розвитку НаУКМА.
  • Розробити та вибрукувати рекомендації  впровадження принципів ЗО в організації.
  • Продемонструвати переваги застосування принципів ЗО для організації через проведення відповідних досліджень.
  • Заохотити інші організації приєднатися до впровадження принципів ЗО шляхом публікацій у ЗМІ, професійні електронні розсилки та форуми, семінари, веб-портал.
  • Обладнати семінарську кімнату на кафедрі екології НаУКМА, як модель ЗО для наочної ілюстрації застосування принципів ЗО.

Ми важаємо, що НаУКМА має багато переваг від проекту, основні з яких можна очікувати у наступних сферах:

• Позиціонування НаУКМА як новатора та лідера серед навчальних закладів України у сфері турботи про довкілля та майбутні покоління.
  • Підвищення загальної, й у тому числі екологічної, культури студентів та членів колективу.
  • Зменшення витрат організації через оптимізацію споживання ресурсів (наприклад, води, електроенергії, паперу, тощо).